Víme všechno o řeckých skalních klášterech, víme kolik má Paříž mostů a kolik sedadel je v Opeře v Sydney. Často ale netušíme, na co narazíme za humny vesnice. A že se občas jedná o věci naprosto výjimečné! Proto vznikla v našich hlavách myšlenka založit Český bedekr. Je to těžký úkol představit téměř kompletní seznam stavebních, historických, kulturních, technických, přírodních, archeologických a dalších památek naší země. A nejen představit, ale taky spojit je do turistických tras, které snad budou inspirací i pro vaše pěší nebo cyklistické výlety.

Množství objektů, které chceme představit je obrovské. A tak jistě chápete, že jednotlivé lokality budou přibývat postupně, a to po celých jednotlivých okresech. Startujeme s kompletní podobou Českého bedekru Plzeňského kraje. Ještě v roce 2020 přidáme celý Olomoucký kraj a čtyři okresy Ústeckého kraje.

Už téměř třicet let pracuje v mediálním světě. Nejvíce ho okouzlila rozhlasová práce, a tak přes dvě dekády prožil ve studiích Českého rozhlasu. Možná, že vyhoření z profese začal řešit tím, že se zakousl do poznávání krás české krajiny. Kromě toho má rád divadlo, film, historii, hudbu a v momentě, kdy je potřeba si odpočinout, tak si stoupne k plotně. V Českém bedekru je to on, kdo vyhledává, tipuje a popisuje jednotlivé památky a sestavuje je do turistických tras. Jeho jméno bychom našli i pod autorstvím zhruba poloviny fotografií. Sní o tom, že cesty českou krajinou mu snad přihrají před oči krásný malý domeček s malou zahradou, kde prožije zbytek života.